LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fero hap zemrën si kurrë më parë/ Falje publike për Arbenitën dhe plot premtime

30 Shtator 2023, 21:15, Lifestyle CNA
Fero hap zemrën si kurrë më parë/ Falje publike për
Fero dhe Arbenita

“Tani të kërkoj mundesinë e fundit!”

Kjo është lutja që reperi i njohur Fero i ka dërguar Arbenitës, vajzës që e dashuron dhe që ka dhe një fëmijë me të.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai i ka kërkuar falje publike saj për gjithçka që i ka shkaktuar në të kaluarën si dhe thotë se është optimist që komunikimi mes tyre do tëpërmirësohet.

Sipas tij tashmë ai ka ndryshuar dhe kjo ka ardhur dhe falë Arbnitës.

Mesa duket kjo nuk është hera e parë që Fero i ka kërkuar falje Arbenitës për veprimet e tij pasi thotë se i ka dhënë shumë mundëi pas atyre gabimeve po mesa duket këtë moment e sheh si vendimtar.

Mbetet për tu parë nëse Arbenita do ta pranojë dhe këtë herë një falje dhe nëse Fero do të mbaj premtimin për të mos e mërzitur më atë.  

Postimi i plotë i Feros:

Gruaja ime e dashur, kete mesazh ia dedikoj zemres sate. U be kohe e gjate qe kur marrdhenia jone pesoi ulje-ngritje. Zbraztesine qe me jep kjo gjendje jam perpjekur ta kaloj me optimizem qe nje dite komunikimi mes nesh do te permiresohet…

Eh sa merzitem kur nuk me flet dhe ne momentin qe me flet demonstron doza urrejtje. Te kuptoj fare mire, ke arsye per tu sjelle ashtu.

Me beso qe sa here mendoj kush kam qene dhe cfare kam bere kundrejt teje, shqetesohem, merzitem teper.

Pertej te gjithave dua te te falenderoj thellesisht nga zemra qe u bere shkak per ndryshimin tim, kete ndryshim rrenjesor qe i dha kuptim dhe ngjyra jetes sime. Jam shume i vertete kur them qe ti je shkaku dhe arsyeja e ketij ndryshimi.

Pas gjithe atyre vuajtjeve shpirterore te maskuara me lumturi te rrejshme, pas atij depresioni te kamufluar buzeqeshje, une gjeta paqen shpirterore ne praktikimin e fese. Prehjen shpirterore per te cilen luftova vite e vite, e gjeta te kthimi kah Krijuesi im.

Do te jem falenderues deri ne frymemarrjen e fundit per gjithe ato qe te permenda e te tjera qe i di Ai larte, por te siguroj qe pas gjithe kesaj lumturie dhe qetesie shpirterore qe gjeta tek te jetuarit per Allah, jane vetem 2 gjera qe me mungojn thellesisht ne jeten time, me mungon ti dhe vajza jone. Te kerkoj falje me gjithe zemer.
Te kam treguar shume here qe jam penduar me shpirt dhe ndiej keqardhje per te kaluaren time por ti ende nuk beson. Per shkak te keqardhjes qe me shoqeron lidhur me te kaluaren time, dua ta bej publike kete kerkimfalje.

Ti ke bere shume, me ke dhene shum mundesi pas gjithe atyre gabimeve qe kam bere ne kohen kur nuk kam qene vetvetja, tani te kerkoj mundesine e fundit. Me kete mesazh nuk dua te them “rikthehu”, por lutem qe ti te rikthehesh./ CNA

Lajmet e fundit nga