LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çaste paniku/ Luanët e detit frikësojnë pushuesit

13 Korrik 2022, 11:30, Kuriozitete CNA
Çaste paniku/ Luanët e detit frikësojnë pushuesit
Foto nga momenti kur luanët e detit vrapojnë pas njerëzve

Në një plazh të San Diegos janë përjetuar momente paniku, pasi dy luanë deti kanë dalë në breg dhe kanë vrapuar drejt njerëzve, të cilët po pushonin në plazh.

Videoja u publikua në "Tik-Tok" dhe u bë virale për një kohë të shkurtër, duke arritur 10 milionë shikime.

Sipas specialistëve, diçka e tillë është normale, pasi kafshët janë në periudhën e çiftëzimit.

Të dy luanët po grindeshin me njëri tjetrin për një femër, raporton "Daily Mail". Luanët meshkuj të detit janë poligamë dhe krijojnë territore riprodhuese, ku mund të përfshijnë deri në 14 femra.

Autoritetet kanë deklaruar se njerëzit duhet të qëndrojnë të paktën 15 metra larg luanëve të detit, fokave dhe specieve të tjera të detit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga