LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të akuzuar si spiunë/ Gjykata e Elbasanit liron nga burgu dy rusët dhe ukrainasin

25 Maj 2023, 17:04, Kronika CNA

Të akuzuar si spiunë/ Gjykata e Elbasanit liron nga burgu dy

Gjykata e Elbasanit ka liruar nga burgu dy shtetasit rusë të akuzuar për spiunazh, Mikhail Zorin dhe Zvetlana Timofeeva, si dhe ukrainasin Fedis Alpatov.

Mësohet se gjykata ka caktuar masën “arrest shtëpie” për të akuzuarit. Ata e kanë të ndaluar të dalin jashtë Shqipërisë.

Kujtojmë se prej 9 muajsh ata kanë qëndruar në burg, pasi sulmuan me spraj kimik 2 ushtarët shqiptarë në uzinën e armëve në Gramsh. Gjithashtu ata fotografuan objektin ushtarak./ CNA.al

Lajmet e fundit nga