LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqërohej me Laert Haxhiun/ Kapet 22-vjeçari i shpallur në kërkim

24 Maj 2023, 19:52, Kronika CNA
Shoqërohej me Laert Haxhiun/ Kapet 22-vjeçari i shpallur në
Foto ilustruese

Një tjetër shtetas i shpallur në kërkim është vënë në pranga në kuadër të operacionit policor ndërkombëtar të koduar “Eksponenti”.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale F.B., 22 vjeç, lindur në Pogradec, i shpallur në kërkim kombëtar nga Drejtoria Vendore e Policisë Korçë.

Ky person qëndronte ilegalisht në Janinë dhe shoqërohej me të shumëkërkuarin Laert Haxhiu.

Ndaj 22-vjeçarit gjykata e Pogradecit ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në mungesë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje.

Dyshohet se më 25 prill të vitit 2022, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, ai ka plagosur rëndë, me armë zjarri pistoletë, shtetasin J.M.

Ndërkohë, autoritetet kanë nisur procedurat për ekstradimin e të riut drejt Shqipërisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga