LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbolli opium në banesën e tij/ Gjykata e Vlorës jep vendimin për 54-vjeçarin

23 Maj 2023, 13:21, Kronika CNA

Mbolli opium në banesën e tij/ Gjykata e Vlorës jep vendimin

Gjykata e Vlorës ka caktuar detyrim paraqitjeje për shtetasin T. L., 54 vjeç, i cili u arrestua pak ditë më parë pasi iu gjetën bimë të dyshuara opium.

Ai u arrestua në banesën e tij në fshatin Drithas të Bashkisë Selenicë.

T. L., ka mohuar se bimët që u mbollën ishin opium. Sipas tij bëhet fjalë për një bimë të egër që mbillet në fshat dhe nuk ka lidhje me opiumin.

Kujtojmë se ai u arrestua më 20 maj dhe sipas policisë, kishte mbjellë në një ambient të hapur 70 bimë të dyshuara opium./CNA.al

Lajmet e fundit nga