LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau me një plumb në kokë Arjan Gosën/ Zbardhet dëshmia e të riut: E pashë rastësisht

23 Maj 2023, 22:22, Kronika CNA
Vrau me një plumb në kokë Arjan Gosën/ Zbardhet dëshmia
Habib Rexha

Habib Rexha, 31-vjeçari që qëlloi me një plumb në kokë Arjan Gosën në Kavajë, u vetëdorëzua sot në polici.

Ai ka deklaruar në dëshminë e tij se ditën kur kreu krimin nuk ishte nisur për të vrarë Gosën, pasi gjithçka ndodhi pa plane.

Rexha ka treguar se pranë lokalit kaloi rastësisht me një shokun e tij, i cili nuk ka qenë në dijeni të situatës.

Pasi pa viktimën, i riu ka rrëfyer se është kthyer mbrapsht dhe e ka qëlluar nga gjaknxehtësia.

“Isha përballë kafenesë, në një kancelari, kur kam parë Arjan Gosën në kafene me babanë e tij. U largova 300-400 metra, parkova makinën dhe u nisa në drejtim të lokalit në këmbë. Nuk isha duke e ruajtur. E pashë rastësisht dhe veprova nga gjaknxehtësia.

Në makinë isha me një shokun tim. Dhe po me shokun jam larguar në fillim drejt Durrësit e më pas në Kukës. Vendosa të vetëdorëzohesha me kërkesë të babait tim, në bashkëpunim me policinë”, mësohet të ketë thënë Rexha në polici./ CNA.al

Lajmet e fundit nga