LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Jan Prengës/ Kopshtari i dënuar me burgim të përjetshëm kërkon lirinë

24 Maj 2023, 12:09, Kronika CNA

Vrasja e Jan Prengës/ Kopshtari i dënuar me burgim të

Të mërkurën, Festim Bexhdili, kopshtari i resortit ku u mbajt dhe më pas u zhduk Jan Prenga ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë.

Mësohet se kopshtari i resortit në Shijak, Festim Bexhdili i dënuar me burgim të përjetshëm, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë.

Jan Prenga u mor peng më 17 janar 2020 në zonën e Kamzës. Pas rrëmbimit ai u dërgua në një resort në Shijak dhe më pas nuk dihet asgjë për të.

Lajmet e fundit nga