LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Avokati i merr 4200 euro klientes përmes mashtrimit/ Një tjetër “skifter” në pranga

25 Maj 2023, 09:46, Kronika CNA

Avokati i merr 4200 euro klientes përmes mashtrimit/ Një tjetër

Strukturat hetimore të DVP Elbasan, pas kallëzimit nga një shtetase për një rast mashtrimi nga një avokat, kanë organizuar punën për kapjen e këtij shtetasi dhe për dokumentimin e plotë të këtij rasti.  

Në vijim të veprimeve procedurale, u bë ndalimi i shtetasit G. K., 51 vjeç, banues në Elbasan, me profesion avokat.   

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se kallëzuesja dhe familjarët e saj kishin autorizuar me prokurorë shtetasin G. K., për të ndjekur në gjykatë, dy çështje gjyqësore (një çështje pronësie dhe një zgjidhje martese), dhe i kishin dhënë atij 4200 euro, por ai nuk kishte kryer asnjë veprim juridik për ndjekjen e këtyre çështjeve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga