LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia zbardh plagosjen/ Si u qëllua me armë 28-vjeçari në Malësinë e Madhe

27 Shtator 2023, 22:52, Kronika CNA
Policia zbardh plagosjen/ Si u qëllua me armë 28-vjeçari
Foto ilustruese

Policia ka dhënë detaje nga të shtënat me armë në Malësinë e Madhe.

Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur konkretisht rreth orës 20:50, në fshatin Demiraj.

Konflikti ka nisur për motive të dobëta mes shtetasve me iniciale E. G., e A. K., me shtetasin S. B.

Ky i fundit ka qëlluar me armë zjarri 28-vjeçarin me iniciale E. G., i cili fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Në vijim të veprimeve hetimore, u shoqërua në Komisariat për veprime të mëtejshme autori i plagosjes.

Ndërkohë janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e shtetasit A. K, i përfshirë në konflikt.

Ndërkohë, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ CNA

Lajmet e fundit nga