LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U ekzekutua dje në atentat në Rrëshen/ Si u lirua nga burgu Martin Bardhi?

27 Shtator 2023, 13:14, Kronika CNA

U ekzekutua dje në atentat në Rrëshen/ Si u lirua nga burgu

Martin Bardhi ndërroi jetë ditën e djeshme pasi u qëllua me armë në lokalin e tij.

Ai ishte i ulur së bashku me disa persona të tjerë në lokal në momentin kur ndodhi ngjarja.

Të plagosur mbetën edhe 3 persona të tjerë, të cilët ishin në tavolinë me të.

Martin Bardhi nuk kishte shumë kohë që kishte dalë nga burgu.

Ai ishte arrestuar për sulmin me armë ndaj Saimir Reçit ndodhur në 26 mars të këtij viti në Rrëshen, por disa prova të paraqitura në gjykatë e nxorën atë të pafajshëm. 

Gjykata e Lezhës me kërkese të prokurorisë, ndryshoi masën e sigurisë pasi nga pamjet filmike të cilat u paraqitën në gjykatë rezultoi se ai ka qenë në një vend tjetër në momentin e ngjarjes.

Kjo është konfirmuar edhe nga disa dëshmitarë të cilët janë shprehur se në momentin e sulmit me armë ndaj Reçit, ndodhej në një vend tjetër në shoqërinë e disa personave.

Në këto kushte gjykata vendosi të ndryshojë masën e sigurisë nga "arrest në burg" në "detyrim paraqitje".

Në kërkim për këtë ngjarje vijon të jetë djali i Martin Bardhit, Enrik Bardhi, i cili akuzohet për "Vrasje me paramendim" mbetur në tentativë dhe "Mbajtje pa leje të armëve"./ CNA

Lajmet e fundit nga