LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

2 persona të maskuar qëlluan në drejtim të shënjestrës/ Drejtori i Policisë jep detaje për vrasjen

26 Shtator 2023, 12:07, Kronika CNA
2 persona të maskuar qëlluan në drejtim të
Kreu i Drejtorisë Vendore të Policisë së Lezhës, Alfred Elezi

Kreu i Drejtorisë Vendore të Policisë së Lezhës, Alfred Elezi, ka dhënë detaje të reja në lidhje me atentatin e ndodhur sot në qytetin e Rrëshenit, ku mbeti i vrarë një person dhe u plagosën 3 të tjerë. 

Në një deklaratë për mediat, Elezi u shpreh se viktima me iniciale M.B. u qëllua për vdekje në lokalin e tij, ndërsa të plagosur mbetën personat që ishin ulur në tavolinë me të, për të cilët tha se ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Zyrtari i Lartë i Policisë u shpreh se ishin 2 autorë të maskuar, që u larguan me një fuoristradë të zezë, që më vonë u gjet e djegur.

Sa u takon pistave të hetimit, Elezi tha se konfliktet e fisit Bardhi me fise të tjera janë të ditura, por hetimet ende vijojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave.

 

 

Lajmet e fundit nga