LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Plas” dhuna në Fier/ 1 person i arrestuar, 2 të tjerë nën hetim

25 Shtator 2023, 14:30, Kronika CNA
“Plas” dhuna në Fier/ 1 person i arrestuar, 2 të
Foto ilustruese

Policia e Fierit ka raportuar rastet e dhunës së paraqitur së fundi në komisariat ku ka mbetur i arrestuar një person dhe dy të tjerë ndodhen nën hetim.

Shtetasi me inicialet E.Ç. është vënë në pranga pasi ka ushtuar dhunë ndaj djalit të tij.

Ndërsa shtetasi me inicialet G.P., 55 vjeç, dyshohet se për motive të dobëta ka kërcënuar dhe goditur me grushte shtetasin K.L., 33 vjeç.

Po ashtu ndodhet nën hetim shtetasi me inicialet B.Y. pasi dyshohet se ka goditur me grushte një shtetas të mitur, 14 vjeç.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga