LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e të riut në Shkodër/ Arrestohet njëri nga bashkëpunëtorët

22 Shtator 2023, 13:42, Kronika CNA

Vrasja e të riut në Shkodër/ Arrestohet njëri nga

Policia e Shkodrës ka arrestuar njërin nga bashkëpunëtorët në vrasjen e 33-vjeçarit në Shkodër. Në prangat e policisë ka rënë 22-vjeçari me iniciale P.M. banues në fshatin Hot i Ri.

Njoftimi i policisë: 

Si rezultat i kërkimeve intensive, kontrolleve të vazhdueshme dhe veprimeve të shpejta operacionale, specialistët për Hetimin e Krimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe ata të Forcës së Posaçme “Shqiponja”, lokalizuan, kapën dhe vunë në pranga shtetasin e shpallur në kërkim P. M., 22 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri.

22-vjeçari dyshohet se ka qenë i përfshirë në një konflik të çastit, jashtë një lokali në fshatin Hot i Ri, ku mbeti i vrarë shtetasi V. F., 33 vjeç.

Vijojnë kërkimet për kapjen e 4 shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim për këtë ngjarje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

 

 

Lajmet e fundit nga