LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen dy persona në Lezhë

23 Shtator 2023, 09:10, Kronika CNA

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen dy persona

Policia ka finalizuar operacionin policor të koduar "Bllokada", për goditjen e një tjetër rasti të veprimtarisë kriminale të transportimit të emigrantëve, për kalim ilegal të kufirit.

Si rezultat, blutë vunë në pranga shtetasit E. J., 45 vjeç, banues në Kavajë dhe K. U., 32 vjeç, banues në Krujë.

Në aksin rrugor “Milot-Lezhë”, janë lokalizuar dhe ndaluar për kontrolle, automjetet tip "Benz" dhe tip "Volkswagen", me drejtues shtetasit E. J. dhe K. U. Në këto automjete ishin në total, 12 emigrantë nga Vendet e Treta, të cilët po transportoheshin nga 2 të arrestuarit, kundrejt 500 eurove/person, me qëllim kalimin e kufirit, në mënyrë të kundërligjshme.

Me cilësinë e provës materiale, u sekuestruan automjetet tip "Benz" dhe tip "Volksëagen".

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga