LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy të rinjtë vjedhin me dhunë 2 pako në Durrës/ Kishin veshje firme me vlerë 7 milionë lekë

23 Shtator 2023, 09:24, Kronika CNA

Dy të rinjtë vjedhin me dhunë 2 pako në Durrës/ Kishin

3 ditë më parë është regjistruar një vjedhje në lagjen nr. 14/1 të Durrësit.

Dy persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, i kanë vjedhur me dhunë një shtetasi, 2 pako me sende personale (këpucë dhe veshje marke), me vlerë 742 000 lekë.

3 ditë pasi ndodhi kjo ngjarje, policia ka identifikuar autorët si shtetasit me iniciale A. Gj., 27 vjeç, banues në Durrës dhe A. Gj., 21 vjeç, banues në Tiranë.   

Dy të rinjtë janë vënë në pranga për vjedhjen e pakove.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar sendet e vjedhura, 2 telefona dhe automjeti i përdorur nga autorët për t’u larguar pas vjedhjes. 

Aktualisht po vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga këta 2 shtetas.   

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga