LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacion policor në disa qytete/ Zbardhen 6 vrasje, lëshohen 15 urdhër-arreste

27 Shtator 2023, 22:12, Kronika CNA

Megaoperacion policor në disa qytete/ Zbardhen 6 vrasje, lëshohen 15

Një megaoperacion policor është zhvilluar mbrëmjen e sotme në disa qytete të vendit.

Raportohet se janë lëshuar 15 urdhër-arreste, ndërsa janë zbardhur edhe 6 vrasje, të cilat kanë ndodhur në Elbasan, Tiranë, Berat dhe dy në Greqi.

Ngjarjet e rënda kriminale janë zbardhur nga rrëfimi i një të arrestuari, i cili ka bashkëpunuar me autroritetet.

I penduari i drejtësisë, emri i të cilit nuk bëhet ende me dije, ka zbuluar një grup vrasësish me pagesë.

Kjo dosje është hapur nga Prokuroria e Elbasanit dhe do t’i kalojë SPAK-ut, si organi për hetimin e krimit të organizuar./ CNA

Lajmet e fundit nga