LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Babë e bir, pre e të shtënave/ I plagosuri me precedentë penalë, në 2021-shin iu vendos tritol

27 Shtator 2023, 19:40, Kronika CNA

Babë e bir, pre e të shtënave/ I plagosuri me precedentë

Një viktimë dhe një i plagosur është bilanci i një ngjarje të rëndë të shënuar në Dukagjin.

Sipas të dhënave të para, janë qëlluar babë dhe bir, ku babai ka humbur jetën, ndërsa djali është në gjendje të rëndë.

Viktima është identifikuar si shtetasi me iniciale Z. G. dhe djali i tij është me iniciale Gj. G.

I plagosur rezulton të jetë një një person me precedentë penalë të mëparshëm, pasi në vitin 2015 ka shkëmbyer edhe zjarr me skuadrën e policisë, të zhvilluar në atë kohë.

Ai ishte dënuar me vendim të formës se prerë më 7 vjet e dy muaj burg për “Prodhim dhe mbajtie pa leje të Armëve luftarake” dhe “Kanosje”.

Gjithashtu, shtetasit Gj. G. i është vendosur tritol në lokalin e tij, në nëntor të 2021-shit./ CNA

Lajmet e fundit nga