LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bombola me helium tregtohet në dyqanet e Tiranës/ Shpallet në kërkim 23-vjeçari

27 Shtator 2023, 13:15, Kronika CNA

Bombola me helium tregtohet në dyqanet e Tiranës/ Shpallet në

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim 23-vjeçarin me iniciale K.K, pasi i shiti një bombol me lëndë kimike helium një 28-vjeçareje, në tabakinon e tij. 

Kjo e fundit, pas konsumimit të lëndës është dërguar me urgjencë në spital. 

Njoftimi i Policisë: 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e të gjitha rasteve të paligjshmërisë, bazuar dhe në kallëzimin e depozituar nga një shtetas, se në një tabakino në afërsi të stadiumit "Air Albania", vajza e tij kishte blerë një bombol me lëndë kimike helium, dhe pas konsumimit të saj ishte dërguar në spital, menjëherë kanë organizuar punën për vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave përgjegjës dhe kanë ushtruar kontroll në adresën e dhënë.

Si rezultat, gjatë kontrollit në tabakinon e shtetasit K. K., 23 vjeç, u gjetën dhe u sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 2 bombola me lëndë kimike helium.

Në vijim të veprimeve nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. P., 53 vjeç, shitës në tabakino, si dhe u shpall në kërkim shtetasi K. K., 23 vjeç, pronari i tabakinos.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

 

Lajmet e fundit nga