LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po shpërndante stafin e tij në banesa/ Kërcënohet me armë zjarri biznesmeni në Shijak

5 Qershor 2023, 09:59, Kronika CNA

Po shpërndante stafin e tij në banesa/ Kërcënohet me

Një shtetas me inicialet H.A., 34 vjeç, ka njoftuar policinë se teksa po shpërndante stafin e tij në Shijak në banesat e tyre, një person i paidentifikuar e ka kërcënuar me armë zjarri.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë. Është ngritur grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, përcaktimin e motivit të kanosjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Më datë 04.06.2023, rreth orës 22:10, shtetasi H. A., 34 vjeç, banues në Maminas, Shijak, ka njoftuar Policinë se në Rubjekë, Shijak, në afërsi të liqenit të Rubjekës, ndërkohë që lëvizte me automjet, për të shpërndarë në banesa, personelin që punonte në lokalin e tij, një shtetas ende i paidentifikuar e kishte kanosur me armë zjarri. 

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë. Është ngritur grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, përcaktimin e motivit të kanosjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga