LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me shpejtësi "skëterrë" në autostradë/ Radarët e policisë u bëjnë gjëmën shoferëve

3 Qershor 2023, 12:30, Kronika CNA

Me shpejtësi "skëterrë" në autostradë/

Policia Rrugore ka kryer kontrolle me radarë dhe makina inteligjente për shoferët që shkelin limitet përkatëse të shpejtësisë në segmente të caktuara rrugore.

Sipas njoftimit zyrtar, policia bën me dije se në 48 orët e fundit janë evidentuar 3 automjete që lëviznin me shpetësi të lartë, nga 137 deri në 230 km/orë në segmente të ndryshme rrugore. Specifikisht e konstatuara janë:

- 154 km/h deri në 167 km/h në rrugën e Kombit;

- 203 km/h deri në 230 km/h në autostradën Laç-Milot;

- 137 km/h deri në 141 km/h në rrugën interurbane kryesore Çermë-Lushnjë.

Po ashtu, nuk kanë qenë të pakta masat e marra ndaj shkeljeve të qarkullimit rrugor, pasi janë pezulluar 155 leje drejtimi dhe janë vendosur 2125 masa administrative për shkelje që konsiderohen rrezik potencial për incidente dhe aksidente rrugore./ CNA.al

Lajmet e fundit nga