LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shisnin monedha ari në rrjetet sociale/ Prangosen babë e bir

1 Qershor 2023, 13:21, Kronika CNA

Shisnin monedha ari në rrjetet sociale/ Prangosen babë e bir

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë në çdo formë të saj, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Gold coins", si rezultat i të cilit u vunë në pranga shtetasit K. F., 65 vjeç dhe K. F., 35 vjeç (babë e bir), të dy banues në Tiranë. 

Gjatë kontrollit në banesën e këtyre dy shtetasve, shërbimet e Policisë gjetën 467 monedha si ato prej floriri, 3 prej të cilave dyshohet se janë vjedhur më parë në një banesë. Monedhat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas reklamonin dhe shisnin "online", në rrjetet sociale, monedha si ato të floririt, duke fshehur të ardhurat e përfituara nga kjo veprimtari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga