LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kapën duke blerë votat/ Apeli i GJKKO-së vendos fatin e Belerit dhe Kokaveshit

1 Qershor 2023, 11:46, Kronika CNA

U kapën duke blerë votat/ Apeli i GJKKO-së vendos fatin e Belerit

Apeli i GJKKO-së ka lënë në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin.

Për Pandeli Kokaveshin ka vendosur masën detyrim me paraqitje.

Beleri dhe Kokaveshi u arrestuan në orët e parë të mëngjesit të 12 majit, dy ditë para zgjedhjeve vendore.

Ata u akuzuan për shitblerje të votave.

Lajmet e fundit nga