LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maliq/ Prenë dru në mënyrë të jashtëligjshme, prangoset 47-vjeçari, në kërkim vëllai

26 Korrik 2023, 16:15, Aktualitet CNA

Maliq/ Prenë dru në mënyrë të jashtëligjshme,

Një 47-vjeçar është vënë në prangat e policisë, ndërsa është në kërkim vëllai i tij pasi të dy prisnin pemë në mënyrë të jashtëligjshme.

U arrestua në flagrancë 47-vjeçari me inicialet U. Z., si dhe u shpall në kërkim 60-vjeçari me inicialet Q. Z., banues në Maliq, njofton policia.

Forcat blu kanë ushtruar kontroll në Maliq dhe kanë gjetur të magazinuara 70 m³ dru zjarri, pa dokumentacionin përkatës, që këta shtetas i kishin prerë në mënyrë të paligjshme.

Nga verifikimet e kryera rezultoi se sasinë e druve, dy vëllezërit e transportonin me dy automjete tip fuoristrada, njëri prej të cilëve pa targa. Sasia e druve dhe automjetet u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme./CNA.al/

Lajmet e fundit nga