LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazment Bardhi: Njerëzit e Bashës mbështetën Veliajn

26 Korrik 2023, 14:47, Aktualitet CNA

Gazment Bardhi: Njerëzit e Bashës mbështetën Veliajn

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka deklaruar se njerëzit e Lulzim Bashës kanë mbështetur Erion Veliajn në fushatën e zgjedhjeve të 14 majit.

Bardhi është shprehur se ata që kanë mbështetur kandidatët e Berishës gjatë fushatës së 14 majit, janë nxjerrë nga lista, por ata që mbështetën Erion Veliajn kanë qenë në lista.

Ai nënvizoi se kjo kryesi me dy standarde e neverit.

“Bëjnë fushatë për Veliajn dhe futen si anëtarë, bëjnë fushatë të Igli Carës, i nxjerrin jashtë partisë. S’kam asgjë me kolegun që e ka thënë ‘mbështesni’ Erion Veliajn, e kam me dy standardet që kolegët kanë për të futur anëtarë në lista. Unë këto standarde i neveris.”- thotë Bardhi.

Lajmet e fundit nga