LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zonat nën pushtetin e borës/ ARRSH: Qarkullimi vijon pa probleme

8 Dhjetor 2023, 09:36, Kosova & Bota CNA

Zonat nën pushtetin e borës/ ARRSH: Qarkullimi vijon pa probleme

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje dëbore në akset Pogradec-Korçë, Korçë-Qafë Qarri, në Dardhë dhe në Llogara.

Situata nuk paraqitet e vështirë, pasi mjetet borëpastruese kanë punuar për pastrimin e borës dhe shpërndarjen e kripës.

Qarkullimi vijon pa probleme në të gjitha akset nacionale.

Drejtuesit e mjeteve duhet të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore./ CNA

Lajmet e fundit nga