LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksion antidrogë në Itali/ 25 të arrestuar

5 Qershor 2023, 09:29, Kosova & Bota CNA

Aksion antidrogë në Itali/ 25 të arrestuar

Komanda Provinciale e Catanzaro e Guardia di Finanza po zhvillon një operacion antidrogë.

Nga ky aksion deri më tani janë arrestuar 25 persona, të akuzuar se kanë qenë pjesë e një organizate kriminale që dyshohet se menaxhonte trafikun ndërkombëtar të armëve dhe drogës.

Operacioni, i koordinuar nga DDA e Catanzaro-s, po kryhet veçanërisht në Gjermani dhe Belgjikë, me bashkëpunimin e forcave policore të dy vendeve, të Scico-s dhe me mbështetjen e Europolit.

Lajmet e fundit nga