LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta në Serbi/ Brnabiç: Jam gati të jap dorëheqjen, por Vuçiçi refuzon

5 Qershor 2023, 09:25, Kosova & Bota CNA
Protesta në Serbi/ Brnabiç: Jam gati të jap dorëheqjen,
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka njoftuar në llogarinë e saj në "Twitter" se është e gatshme të japë dorëheqjen si kryeministre e Serbisë në çdo moment, por presidenti i Serbisë “refuzon ta bëjë këtë për momentin”.

“Duke pasur parasysh shkrimet e mediave, unë jam e gatshme në çdo moment të jap dorëheqjen si kryeministre dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç e di këtë dhe, për momentin, refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje. Ju dëshironi zgjedhje, pa problem, ne jemi gjithmonë për zgjedhje”, ka shkruar kryeministrja e Serbisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga