LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 nëntor 2022

9 Nëntor 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 nëntor

Tregu valutor nuk ka ndonjë ndryshim në krahasim me një ditë më parë. Këmbimi i monedhave të huaja me lekun, mbetet po njësoj.

Euro dhe dollari amerikan, nuk i kalojnë kuotat e 116 lekëve, franga zvicerane këmbehet me 117 lekë dhe paundi britanik me 133 lekë.

Sot, me 9 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 116 lekë dhe shitet me 117.5 lekë.

Euro blihet me 116.8 lekë dhe shitet 117.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.2 lekë dhe shitet me 134.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117 lekë, ndërsa në shitje me 118 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.8 lekë dhe në shitje me 87.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 nëntor

Lajmet e fundit nga