LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk është komuniste, e vendos edhe BE-ja”/ Ibrahimaj sqaron taksën mbi energjinë

2 Nëntor 2022, 10:21, Ekonomi CNA

“Nuk është komuniste, e vendos edhe BE-ja”/ Ibrahimaj

“Nuk është një taksë komuniste, është një taksë që po vendoset nga pjesa më e madhe e vendeve të BE-së”.

Kështu është shprehur Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, në Komisionin e Ekonomisë, ndërsa ka folur mbi taksën për energjinë.

Ibrahimaj ka qaruar se po punohet për të draftuar projektligjin, i cili po konsultohet me grupet që do të preken.

Ibrahimaj ka folur edhe për taksën e lojërave të fatit, që ka ardhur duke u bazuar në historikun e mbledhjes së kësaj takse para pezullimit dhe llogaritja është bërë mbi atë historik.

Sipas saj parashikohet një vlerë e madhe e rritjes së të ardhurave nga miradministrimi, i tatimeve dhe doganave, dy institucioneve taksambledhëse./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga