LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro në rënie, rritje e lehtë e dollarit/ Këmbimi valutor, 29 Tetor 2022

29 Tetor 2022, 08:13, Ekonomi CNA
Euro në rënie, rritje e lehtë e dollarit/ Këmbimi valutor,
Foto ilustruese

Sot dollari amerikan blihet me 117.9 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Euro blihet me 117.7 lekë dhe shitet 118.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135.8 lekë dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.9 lekë, ndërsa në shitje me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.3 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Euro në rënie, rritje e lehtë e dollarit/ Këmbimi valutor,

Lajmet e fundit nga