LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 31 tetor 2022

31 Tetor 2022, 08:15, Ekonomi CNA

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 31 tetor 2022

Përgjatë gjithë muajit tetor, euro është këmbyer në kuotat e 116-117 lekëve. Në të njëjtat kuota thuajse është blerë dhe shitur edhe dollari amerikan. Paundi britanik ka pasur luhatje nga 133 lekë, në 137 lekë.

Kështu sot, me 31 tetor 2022, dollari amerikan blihet me 118 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Euro blihet me 117.6 lekë dhe shitet 118.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136 lekë dhe shitet me 137.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.8 lekë, ndërsa në shitje me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.3 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 31 tetor 2022

Lajmet e fundit nga