LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk ka surpriza në tregun valutor, ku kryeson paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 30 tetor 2022

30 Tetor 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Nuk ka surpriza në tregun valutor, ku kryeson paundi britanik/ Kursi i

Tregu valutor e mbyll javën pa ndonjë surprizë në këmbimin e monedhave të huaja me lekun.

Ashtu si gjatë gjithë javës kryeson paundi britanik, që kap kuotat e 136 lekëve, ndërsa dollari amerikan dhe euro kanë qenë thuajse “kokë më kokë” me njëra-tjetrën.

Në disa ditë janë këmbyer më ulët se franga zvicerane.

Kështu sot dollari amerikan blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Euro blihet me 117.6 lekë dhe shitet 118.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136 lekë dhe shitet me 137.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.8 lekë, ndërsa në shitje me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.3 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Nuk ka surpriza në tregun valutor, ku kryeson paundi britanik/ Kursi i

Lajmet e fundit nga