LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro më "e dobët” se franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 2 nëntor 2022

2 Nëntor 2022, 08:07, Ekonomi CNA

Euro më "e dobët” se franga zvicerane/ Kursi i

Monedha e Eurozonës, nuk ka lëvizje në tregun valutor, por gjithsesi ajo mbetet më e dobët se franga zvicerane.

Dollari amerikan ka shënuar një rritje të lehtë, ndërsa paundi britanik është luhatur në rënie.

Kështu sot, me 2 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 118.5 lekë dhe shitet me 119.9 lekë.

Euro blihet me 117.5 lekë dhe shitet 118.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135.8 lekë dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.2 lekë, ndërsa në shitje me 119.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.5 lekë dhe në shitje me 88.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro më "e dobët” se franga zvicerane/ Kursi i

Lajmet e fundit nga