LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro e nis nëntorin me rënie/ Kursi i këmbimit, 1 nëntor 2022

1 Nëntor 2022, 08:09, Ekonomi CNA

Euro e nis nëntorin me rënie/ Kursi i këmbimit, 1 nëntor

Dollari e nis muajin nëntor me një rritje të lehtë në tregun valutor. Edhe euro ka lëvizje, por në rënie në këtë fillim muaji.

Kështu sot, me 1 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 118.2 lekë dhe shitet me 119.1 lekë.

Euro blihet me 117.5 lekë dhe shitet 118.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136 lekë dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118 lekë, ndërsa në shitje me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.4 lekë dhe në shitje me 88.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro e nis nëntorin me rënie/ Kursi i këmbimit, 1 nëntor

Lajmet e fundit nga