LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dollari amerikan dhe franga zvicerane “mbysin” euron/ Kursi i këmbimit, 3 nëntor 2022

3 Nëntor 2022, 08:11, Ekonomi CNA

Dollari amerikan dhe franga zvicerane “mbysin” euron/ Kursi i

Sot dollari amerikan shitet dhe blihet më shtrenjtë se monedha e eurozonës, duke ia kaluar kështu vetëm frangës zvicerane.

Më pak se euro, në treg këmbehet dollari kanadez që shkon në kuotat e 86 lekëve.

Kështu sot, me 3 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 119 lekë dhe shitet me 120.4 lekë.

Euro blihet me 117.5 lekë dhe shitet 118.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135.6 lekë dhe shitet me 136.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.5 lekë, ndërsa në shitje me 119.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.7 lekë dhe në shitje me 88.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan dhe franga zvicerane “mbysin” euron/ Kursi i

Lajmet e fundit nga