LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi, në "krizë"/ Bie në kuotën e 125 lekëve

23 Prill 2023, 08:16, Ekonomi CNA
Paundi, në "krizë"/ Bie në kuotën e 125
Foto ilustruese

Sot, më 23 prill 2023, dollari amerikan blihet me 101.6 lekë dhe shitet me 102.5 lekë.

Euro blihet me 111.5 lekë dhe shitet 112.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 125.9 lekë dhe shitet me 127 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.2 lekë, ndërsa në shitje me 114.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.7 lekë dhe në shitje me 77 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA.al

Paundi, në "krizë"/ Bie në kuotën e 125

09:34 Ekonomi

Si matet varfëria?

Ç’rrënjosja e varfërisë në të gjitha format e saj ësht...

Lajmet e fundit nga