LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rënie drastike e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 19 prill 2023

19 Prill 2023, 07:22, Ekonomi CNA
Rënie drastike e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 19 prill 2023
Foto ilustruese

Sot, më 19 prill 2023, dollari amerikan blihet me 102.2 lekë dhe shitet me 103.1 lekë.

Euro blihet me 112.2 lekë dhe shitet 112.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.5 lekë dhe shitet me 127.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.4 lekë, ndërsa në shitje me 114.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 78 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Rënie drastike e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 19 prill 2023

 

09:34 Ekonomi

Si matet varfëria?

Ç’rrënjosja e varfërisë në të gjitha format e saj ësht...

Lajmet e fundit nga