LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Franga zvicerane kalon euron dhe dollarin/ Kursi i këmbimit, 14 prill 2023

14 Prill 2023, 07:22, Ekonomi CNA
Franga zvicerane kalon euron dhe dollarin/ Kursi i këmbimit, 14 prill 2023
Foto ilustruese

Sot, më 14 prill 2023, dollari amerikan blihet me 101.8 lekë dhe shitet me 103.1 lekë.

Euro blihet me 112.7 lekë dhe shitet 113.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.2 lekë dhe shitet me 128.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.2 lekë, ndërsa në shitje me 115.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 78.5 lekë./ CNA.al

Franga zvicerane kalon euron dhe dollarin/ Kursi i këmbimit, 14 prill 2023

09:34 Ekonomi

Si matet varfëria?

Ç’rrënjosja e varfërisë në të gjitha format e saj ësht...

Lajmet e fundit nga