LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 prill 2023

9 Prill 2023, 08:26, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 prill 2023
Foto ilustruese

Sot më 9 prill 2023, dollari amerikan blihet me 103.1 lekë dhe shitet me 104 lekë.

Euro blihet me 112.6 lekë dhe shitet 113.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.7 lekë dhe shitet me 128.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.4 lekë, ndërsa në shitje me 114.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 78.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 prill 2023

Lajmet e fundit nga