LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 31 mars 2023

31 Mars 2023, 07:12, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 31 mars
Foto ilustruese

Sot më 31 mars 2023, dollari amerikan blihet me 103.6 lekë dhe shitet me 105.1 lekë.

Euro blihet me 113.1 lekë dhe shitet 113.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.6 lekë dhe shitet me 129.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.7 lekë, ndërsa në shitje me 114.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76.2 lekë dhe në shitje me 78.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja, sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 31 mars

Lajmet e fundit nga