LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari dhe euro në rënie drastike/ Kursi i këmbimit, 24 mars 2023

24 Mars 2023, 07:29, Ekonomi CNA
Dollari dhe euro në rënie drastike/ Kursi i këmbimit, 24 mars
Foto ilustruese

Sot më 24 mars 2023, dollari amerikan blihet me 104.5 lekë dhe shitet me 106 lekë.

Euro blihet me 113.9 lekë dhe shitet 114.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.3 lekë dhe shitet me 129.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.9 lekë, ndërsa në shitje me 115 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76.4 lekë dhe në shitje me 78.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari dhe euro në rënie drastike/ Kursi i këmbimit, 24 mars

Lajmet e fundit nga