LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 13 prill 2023

13 Prill 2023, 07:13, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 13 prill
Foto ilustruese

Sot, më 13 prill 2023, dollari amerikan blihet me 102.1 lekë dhe shitet me 103.8 lekë.

Euro blihet me 112.8 lekë dhe shitet 113.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.5 lekë dhe shitet me 128.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.8 lekë, ndërsa në shitje me 114.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 78.5 lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 13 prill

09:34 Ekonomi

Si matet varfëria?

Ç’rrënjosja e varfërisë në të gjitha format e saj ësht...

Lajmet e fundit nga