LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi blihet dhe shitet më lart se euro dhe dollari/ Kursi i këmbimit, 5 gusht 2022

5 Gusht 2022, 08:12, Ekonomi CNA

Paundi blihet dhe shitet më lart se euro dhe dollari/ Kursi i

Euro prej më shumë se dy muaj vijon të këmbehet në kuotat e 116 lekëve, ndërsa dollari amerikan kap kuotat e 112-113 lekëve.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Euro sot blihet me 116.4 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.3 lekë, dhe shitet me 138.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.2 lekë, shitet me 119.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.5 lekë dhe shitet me 89.1 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi blihet dhe shitet më lart se euro dhe dollari/ Kursi i

Lajmet e fundit nga