LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon rënia e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 2 gusht 2022

2 Gusht 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Vijon rënia e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 2 gusht 2022

Euro vijon të këmbehet në kuotat e 116 lekëve, ndërsa dollari amerikan me 112 lekë.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 112.7 lekë dhe shitet 114 lekë.

Euro sot blihet me 116 lekë në shitje, sot këmbehet me 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.4 lekë, dhe shitet me 138.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.2 lekë, shitet me 119.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87 lekë dhe shitet me 88.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Vijon rënia e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 2 gusht 2022

Lajmet e fundit nga