LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor, 31 korrik 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja?

31 Korrik 2022, 08:26, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor, 31 korrik 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja?
Foto ilustruese

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 111.7 lekë dhe shitet 117.7 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.5 lekë, dhe shitet me 140.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86 lekë dhe shitet me 92 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Këmbimi valutor, 31 korrik 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja?

Lajmet e fundit nga