LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan ndjek rrugën e euros/ Kursi i këmbimit, 28 korrik 2022

28 Korrik 2022, 08:19, Ekonomi CNA

Dollari amerikan ndjek rrugën e euros/ Kursi i këmbimit, 28 korrik

Dollari amerikan sërish ka shënuar rënie, euro vetëm në blerje mban të njëjtat kuota.

Dje në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet 115.3 lekë, ndërsa  blihet me 113.7 lekë dhe shitet me 114.8 lekë.

Euro nuk ka ndryshuar në blerje, ashtu si një ditë më parë blihet me 116.3 lekë, ndërsa në shitje, dje këmbehej me 117 lekë, sot me 116.9 lekë.

Paundi britanik sot është rrritur lehtë, blihet me 137.7, ndërsa dje blihej me 136.8 lekë, dhe shitet me 138.8, ndryshe nga dje që shitej me 138.4 lekë.

Franga zvicerane sot ka rënie në blerje me 118 lekë, ndërsa dje blihej me 118.1 lekë, shitet me 119.1 lekë ndryshe nga dje kur shitej me 119.4 lekë.

Edhe dollari kanadez sot ka shënuar rënie në blerje, ku këmbehet me 87.9 lekë, ndërsa një ditë më parë blihej me 88 lekë dhe shitet me 89.6 lekë nga 89.8 lekë që shitej një ditë më parë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan ndjek rrugën e euros/ Kursi i këmbimit, 28 korrik

Lajmet e fundit nga