LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bien Dollari amerikan dhe Paundi, Euro mban kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i këmbimit, 30 korrik 2022

30 Korrik 2022, 08:19, Ekonomi CNA

Bien Dollari amerikan dhe Paundi, Euro mban kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i

Dollari amerikan dhe Paundi britanik kanë  shënuar rënie, ndërsa Euro nuk ka lëvizur nga kuotata e një dite më parë.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.6 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.5lekë, dhe shitet me 138.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.6 lekë, shitet me 119.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 89.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bien Dollari amerikan dhe Paundi, Euro mban kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i

Lajmet e fundit nga