LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro, sërish në minimum/ Lëviz dollari dhe paundi, këmbimi valutor, 4 gusht 2022

4 Gusht 2022, 08:12, Ekonomi CNA
Euro, sërish në minimum/ Lëviz dollari dhe paundi, këmbimi
Foto ilustruese

Dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet 115.4 lekë.

Euro sot blihet me 116.5 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 138.3 lekë, dhe shitet me 139.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.4 lekë, shitet me 119.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 89.8 lekë./ CNA.al

Euro, sërish në minimum/ Lëviz dollari dhe paundi, këmbimi

Lajmet e fundit nga