LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhdukja e armëve të gjahut pasi i ndërroi jetë i ati/ Përgjigja e ministrisë

25 Prill 2023, 21:23, Denoncim CNA

Zhdukja e armëve të gjahut pasi i ndërroi jetë i ati/

Në 5 Prill “Stop” transmetoi denoncimin e një qytetareje, që tregonte se në vitin 2000 babai i saj mori 2 çifte me leje. Ai ndërroi jetë në vitin 2017 dhe armët i mbajti bashkëjetuesja e tij.

Për shkak të një konflikti me partneren e babait dhe një denoncimi në polici, Komisariati numër 4 sekuestroi armët, duke kërkuar që fëmijët të bënin çeljen e trashëgimisë.

Pasi vajza bëri çeljen e trashëgimisë, në komisariat i thanë, se duhet të bënte një kurs për përdorim arme.

Pasi kaloi dhe këtë procedurë, i thanë njëherë se njëra nga armët ishte çuar për shitje dhe njëherë tjetër, se kishte shkuar në depo.

Pas një shkrese drejtuar Ministrisë së Mbrojtjes, na vjen përgjigja, se arma është asgjësuar, pasi ishte armë luftarake dhe jo gjahu. Në vemë në dijeni vajzën e te ndjerit, e cila falenderon dhe thotë, se është e qetë, që arma nuk është në dorën e dikujt./tvklan

Lajmet e fundit nga