LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U shpall e pafajshme/ Etleda Çiftja: Nuk ishte sulm personal, por ndaj Reformës në Drejtësi

16 Shtator 2022, 14:02, Aktualitet CNA

U shpall e pafajshme/ Etleda Çiftja: Nuk ishte sulm personal, por ndaj

Pasi vendimit të GJKKO-së për shpalljen e saj si e pafajshme, anëtarja e KPK-së, Etleda Çiftja, ka deklaruar para mediave se vendosja e saj para bankës së të akuzuarve nuk ishte asgjë më shumë veçse një sulm i hapur për Reformën në Drejtësi.

“Shumëkush është shprehur se u përpoqën të dëmtonin reformën në drejtësi dhe procesin e Vettingu, por me vendimin e sotëm gjithçka u mësua, që shpresoj që të publikohet i plotë. Të kuptohet qartë se cila ka qenë historia. Që në fillim kam pasur dy kontrolle dhe asnjëherë probleme me pasurinë. SPAK-u ka bërë punën, ashtu e ka vlerësuar e paraqitur në gjykim dhe dhënia e drejtësisë është nga gjykata”, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga